Jak wiemy, 1 stycznia 2020 wszedł w życie art. 140mb Prawa o ruchu drogowym wprowadzający administracyjne kary pieniężne od 200 do 1000 zł za brak rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego z UE w terminie 30 dni oraz za brak zawiadomienia o nabyciu lub zbyciu pojazdu zarejestrowanego w terminie 30 dni.

 

W związku z licznymi rozbieżnościami interpretacyjnymi dotyczącymi nowych przepisów i możliwością nałożenia administracyjnej kary pieniężnej z tego tytułu, Stowarzyszenie Prawników Rynku Motoryzacyjnego wraz z TURCZA Kancelarią Radców Prawnych przygotowały kilkudziesięciostronicową broszurę dotyczącą tego tematu.

 

Broszura zawiera nie tylko omówienie obowiązujących przepisów, ale odnosi się do bieżących problemów powstałych wskutek wejścia w życie art. 140mb i jego stosowania przez starostwa. Zawiera ona także omówienie specjalnego regulaminu, który należy wprowadzić w firmach dealerskich, firmach leasingowych i komisjach dokonujących sprzedaży i zakupu wielu pojazdów w miesiącu. Poruszony został także aspekt dotyczący rejestrowania aut elektrycznych w kontekście mających wejść w życie dopłat.

 

Zapraszamy do pobrania broszury (7mb) z tego miejsca.