Twoim niezastąpionym partnerem w świecie zakładów sportowych i kasyn online w Polsce jest bukmacher Mostbet. Nasze drzwi są zawsze otwarte dla najbardziej wymagających graczy, którzy znajdą wysokie kursy, różne bonusy, darmowe zakłady i darmowe spiny, a także prostą rejestrację i szybkie wypłaty. Nasza wygodna aplikacja mobilna od Mostbet pomoże Ci nie przegapić ważnych momentów gry. Wejdź teraz i wygraj!

radca prawny Michał Muchowicz

Pełnomocnik Centrum Mediacji i Arbitrażu ustanowiony przez walne zebranie członków Stowarzyszenia Prawników Rynku Rynku Motoryzacyjnego, partner zarządzający w Kancelarii Książkiewicz Muchowicz Kancelaria Radców Prawnych spółka partnerska. Od 2015 świadczy kompleksową pomoc prawną klientom z branży motoryzacyjnej. Obsługiwał jedną z większych grup motoryzacyjnych w Polsce. Udzielał także pomocy prawnej warsztatom naprawczym, ASO oraz wypożyczalniom samochodowym. Doradza dealerom w zakresie roszczeń wynikających z rękojmi i gwarancji. Posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, w tym z zakładami ubezpieczeń. Mediator i negocjator.
793-667-775 m.muchowicz@ksiazkiewicz-muchowicz.pl

radca prawny Paweł Tuzinek

Prezes Związku Dealerów Samochodów od 2021 r., radca prawny Związku od 2010 roku. Od 2018 roku prezes Stowarzyszenia Prawników Rynku Motoryzacyjnego. Ekspert i praktyk w dziedzinach prawnych dotyczących sprzedaży pojazdów i usług serwisowych. Świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom na rynku dystrybucji pojazdów, odpowiadając na bieżące problemy prawne tej branży. Opiniował niemal wszystkie nowe umowy dealerskie i stale opiniuje ogromną większość dokumentów kierowanych do sieci dealerskich przez importerów, towarzystwa ubezpieczeniowe, banki i inne podmioty. Na bieżąco uczestniczy w procesach tworzenia prawa, przygotowując opinie, stanowiska i postulaty w imieniu branży dealerskiej.

694-246-921 p.tuzinek@zds.org.pl

adwokat Katarzyna Jessa

Senior Associate w Gekko Taxens M. Sobońska-Szylińska i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k. Adwokat i mediator Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Świadczy usługi bieżącego doradztwa na rzecz podmiotów z branży leasingowej, motoryzacyjnej, finansowej oraz w obszarze nieruchomości i budownictwa. Specjalizuje się w prowadzeniu sporów sądowych i pozasądowych ze szczególnym uwzględnieniem sporów cywilnych i gospodarczych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi, a także przed Sądem Arbitrażowym przy Krajowej Izbie Gospodarczej oraz przed Krajową Izbą Odwoławczą.

512-192-867 katarzyna.jessa@adwokatura.pl

radca prawny Ewa Weinar

Radca prawny specjalizująca się w zagadnieniach prawa cywilnego oraz prawa gospodarczego, ze szczególnym uwzględnieniem prawa konkurencji. Doradza we wszystkich aspektach związanych z polskim i unijnym prawem konkurencji m.in.: w zakresie karteli, porozumień wertykalnych, nadużycia pozycji dominującej. Zajmuje się także sprawami z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji, nieuczciwych praktyk rynkowych. Świadczy doradztwo zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i międzynarodowych. Posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu postępowań sądowych, włączając w to specyfikę prowadzenia sporów gospodarczych.

501-284-759 ewa.weinar@wlaw.pl

radca prawny Michał Wołoszański

Partner Zarządzający „Wołoszański i Wspólnicy Kancelaria Prawna” sp.k. Jest aktywnym procesualistą i uczestnikiem postępowań mediacyjnych. Prowadził i nadzorował m.in. kilka tysięcy postępowań sądowych z zakresu odpowiedzialności odszkodowawczej w ramach usług rent-a-car. Na co dzień prowadzi postępowania sądowe m.in. dotyczące podmiotów z branży automotive, w tym także kierowane do mediacji. Posiada doświadczenie w sprawach arbitrażowych, w tym m.in. przed następującymi instytucjami arbitrażowymi: ICC International Court of Arbitration, Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, Sąd Arbitrażowy przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

601-312-321 michal.woloszanski@wlaw.pl

radca prawny Dariusz Brzozowski

Radca prawny od początku zawodowo związany z motoryzacją. Obsługa importerów i sieci dealerskich w warszawskich i krakowskich kancelariach prawnych. Następnie kierował działalnością działu prawnego największego dealera aut używanych w Polsce – koordynował działania pracowników działu reklamacji i rozwiązywał relacje sporne z klientami i ich pełnomocnikami. Obecnie prowadzi własną Kancelarię Prawa Motoryzacyjnego – Motoprawnik.com zajmującą się roszczeniami z zakresu rękojmi i gwarancji, skupioną głownie na obsłudze sprzedawców samochodów używanych. Na bieżąco uczestniczy w sprawach z zakresu ADR reprezentując sprzedawców i kupujących w postępowaniach z udziałem rzeczników praw konsumentów. Posiada wiedzę merytoryczną z zakresu techniki samochodowej, co często pozwala ocenić prawidłowość opinii rzeczoznawcy lub zakończyć spór porozumieniem.

508-080-848 dariusz.brzozowski@motoprawnik.com

radca prawny Marek Turcza

Radca prawny, doradca restrukturyzacyjny i mediator z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze prawnej świadczonej na rzecz przedsiębiorstw, w szczególności prowadzących działalność w obszarze branży motoryzacyjnej (automotive). Od kilkunastu lat doradza i prowadzi bieżąca obsługę prawną podmiotów zajmujących się w szczególności: sprzedażą nowych i używanych samochód osobowych i użytkowych, dystrybucją części zamiennych oraz serwisem i naprawami powypadkowymi. Przykłada dużą wagę do obiektywnego podejścia do każdego postępowania, wiarygodnego i dogłębnego ustalenia stanu faktycznego, uzyskania aprobaty obu stron opartej na zrozumieniu meritum przypadku oraz wypracowania konsensusu otwierającego pole do dalszej współpracy poróżnionych stron.

+ 48 61 666 37 60 marek@turcza.com.pl

Łukasz Szarama (ekspert CMiA)

Biegły Sądu Okręgowego, Izby Administracji Skarbowej oraz ekspert rekomendowany Prokuratury Okręgowej m.in. z zakresu poprawnych technologii napraw, części zamiennych, powłok lakierniczych, wycen, pojazdów zastępczych czy tematyki procesów likwidacji szkód. Ekspert kilku organizacji branżowych oraz członek Rady Ministra Adama Abramowicza. Posiada ponad 25 letnie doświadczenie praktyczne poparte dwoma dyplomami mistrzowskimi. Wiedza obejmuje zarówno specyfikę pracy w serwisach autoryzowanych jak również niezależnych. Udziela wsparcia techniczno-prawnego konsumentom oraz serwisom naprawczym głównie w zakresie jakości i kosztów napraw, wad pojazdów czy tematyki pojazdów zastępczych. Na bieżąco uczestniczy w konsultacjach projektów legislacyjnych oraz projektów dotyczących branży motoryzacyjnej. Prowadzi dialog z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi w temacie poprawy jakości likwidacji szkód oraz ograniczaniu wyłudzeń.

502-574-285 lukasz@szarama.com.pl

Top