Ponad sto osób ze styku branży prawnej, motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej wzięło udział w XIII Dyskusyjnym Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, które organizuje Polska Izba Motoryzacji. Forum to specjalna platforma wymiany doświadczeń, wiedzy i racji dla wszystkich uczestników rynku napraw samochodów.

Podczas licznych paneli dyskusyjnych rozmawiano o patologiach i nadużyciach w sektorze lakierniczym oraz napraw blacharsko-lakierniczych – w tym między innymi o wrakach, jakości części w naprawach powypadkowych refundowanych z polis OC sprawcy, kosztach obsługi umów współpracy (redukcja ilości doradców w serwisach), czy też o błędach popełnianych przez same serwisy w codziennej pracy, w szczególności w kontakcie i rozliczeniach z TU. Jednym z głównych tematów była też reaktywacja Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej i jej najbliższe planowane działania.

Na tym wydarzeniu nie zabrakło również naszego stowarzyszenia. Adwokat Michał Jadczyk przedstawił prezentację Zmiany w orzecznictwie, nowe działania ubezpieczycieli, nowe wyzwania i nowe problemy praktyczne. Niuanse kierowalności napraw“, a radca prawny Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów omówił najważniejsze zapisy umów ramowych zawieranych pomiędzy serwisami i towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Fotorelację będzie można obejrzeć w tym miejscu.